Dadaşın Ahı İstifa Getirdi

Yusuf Namoğlu İstifa Etti
Yusuf Namoğlu İstifa Etti

Spor Toto Süper Ligin ilk haftasından beri bir dizi hakem hataları ve hatalı VAR kararları nedeniyle puanları çalınana Erzurumspor, Çaykur Rizespor maçından sonra ARTIK YETER demişti. 

Erzurumspor’un feryadı tüm Türkiye tarafından duyulmuş ve bir çok taraftar grubu tarafından desteklenmişti. Başta Erzurumspor olmak üzere birçok takımın hakem hatalarının ayyuka çıkması nedeniyle hakkı yenilmişti. Çaykur Rizespor maçından sonra Erzurumspor yönetimi ve taraftarı bir bütün halinde haklı feryadını Türk futbol camiasına haykırmıştı. 

Ulusal basında yer alan sıcak gelişmeye göre MHK (Merkez Hakem Kurulu) Başkanı Yusuf NAMOĞLU istifa etti. Fakat Yusuf NAMOĞLU’nun yaptığı açıklamada henüz istifa etmediğini yapması gereken bir takım atamalar olduğunu, bu atamalardan sonra bugün (13/02/2019) istifa edeceğini belirtti. 

Yusuf Namoğlu istifa açıklamasında şöyle dedi: 

“Ben resmi olarak istifamı vermedim. Yarın vereceğim. Bu haftaki atamaları yapmamız gerekiyor. Yeni bir başkanın gelip bunu yetiştirme ihtimali yok. Devlette devamlılık vardır.

Kararı çok düşündüm. Türk futboluna daha iyi hizmet etme adına, daha iyi bir ortam meydan getirme adına, kimsenin yıpranmaması adına görevimi bıraktım.”

Büyükşehir Belediye Erzurumspor taraftarları olarak hakkımızın yenilmesine sessiz kalan Namoğlu’nun istifasını büyük bir sevinç ile karşıladık. İnanıyoruz ki Erzurumspor’umuzun ve diğer hakem mağduru takımların ahı Namoğlu’nu istifaya sürükledi. 

MHK’da Yusuf Namoğlu döneminin sona ermesi ile Türk futbolunun daha temiz olacağını umut ediyoruz. Umarız Namoğlu’nun yerine adalet duygusu olan ve haklının hakkını veren birisi MHK başkanlığına görevlendirilir. 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız.
Adınız