Erzurumspor PFDK’ya Sevk Edildi!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi. 

Erzurumspor, geçtiğimiz hafta sahasında konuk ettiği Çaykur Rizespor müsabakasında Özgür Yankaya’yı geçemediği için 1-0’lık skorla maçı kaybetmişti. 

Erzurumspor’un Çaykur Rizespor ile yaptığı maçta taraftarın sebep olduğu çirkin ve kötü tezahürat ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedenleri ve maçtan sonraki gün Başkan Hüseyin ÜNEŞ’in medyada yaptığı sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

Çaykur Rizespor, maçında dünya futbolunda dahi örnekleri bulunmayan kararlar ile Erzurumspor’un yenilmesine neden olunmuş ve duruma tepki olarak taraftar kötü ve çirkin tezahüratta bulunmuştu. Ayrıca Erzurumspor’un şanlı taraftarı tribünlere sığmadığından merdiven boşluklarını da doldurmuştu. Tüm bu sebepler nedeniyle PFDK’ya sevk edilmiş olmamız normal olarak algılanabilir. 

Başkanın Açıklamaları Sportmenliğe Aykırıymış

Ancak! Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş’in “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle PFDK’ya sevk edilmesi tamamen sindirme politikasıdır. Sitemizin ana sayfasında konuşmanın videosunu bulabilirsiniz. Başkan Üneş’in konuşmasının başından sonuna kadar söylediği tek şey Erzurumspor’un hak arayışıdır. Hiçbir şekilde kimseye hakaret içermeyen, işini layıkı ile yapmayan, yanlış kararlar verenlerin ifşa edildiği açıklama sportmenliğe aykırı olarak nitelendirilmiştir. 

Sustukça hakem hatalarının arttığı, sustukça Erzurumspor’un alt lige itildiği ve sustukça aymazlığın ayyuka çıkarıldığı bir ortamda ARTIK YETER diyen Erzurumspor, PFDK’ya sevk edilerek sindirilmeye çalışılmaktadır. 

Erzurumspor Taraftarını Sindiremeyecekler

Bizler Erzurumspor’un şanlı taraftarları olarak şimdiye kadar hakkımız olmayan hiçbir şeyi istemedik. Bizim tek talebimiz, herkesin görevini adil olarak yapması, Erzurumspor üzerindeki kirli ellerin çekilmesidir.

Haklı olduğumuz için SUSMAYACAĞIZ, haklılığımızı tüm dünyaya haykıracağız. Bizden öncekiler gibi susup kuzu kuzu alt lige GİTMEYECEĞİZ. Doğu Anadolu Bölgesinin, Süper Ligdeki tek temsilcisi olarak üstümüzdeki yükün ağırlığının farkındayız ve bu bölgenin futbol vitrininden dışlanmasına MÜSAADE ETMEYECEĞİZ.

Erzurumspor’un PFDK’ya Sevk Edildiği Maddeler

  • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR Kulübü’nün 03.02.2019 tarihinde oynanan BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR-ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,
  • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR Kulübü Başkanı HÜSEYİN ÜNEŞ’in 04.02.2019 tarihinde medyaya yapmış olduğu “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız.
Adınız