BB Erzurumspor Süper Lige Yükseldi

Mehmet Altıparmak
Mehmet Altıparmak

21Spor Toto 1.Lig Play-off finalinde Gazişehir Gaziantep ile karşılaşan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, normal süresi ve uzatmaları 0-0 tamamlanan karşılaşmada penaltı atışları sonucu 5-4 galip gelerek Süper Lige yükseldi.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor teknik direktörü Mehmet Altıparmak, bu noktaya gelmek için çok çalıştıklarını ve başarılı olarak Süper Lig’de mücadele etmeye hak kazandıklarını belirtti.

Mehmet Altıparmak, Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada, Spor Toto 1.Lig play-off finalinde futbolcuları nasıl motive ettiğini anlattı:

“Finalde oyuncularıma ‘Finallerde oynadığın oyun, yaptığın işler konuşulmaz, finalde sadece şampiyon kim, bu konuşulur. Biz de inşallah bugün hakem son düdüğü çaldığında şampiyon olacağız bugün önemli olan bu.’ dedim. Maçta kırılma anları oldu, penaltılarda iki kez geriye düştük. Böylesine bir şampiyonluk belki Türkiye’de yoktur ya da dünyada da herhalde çok azdır. Ancak ben takdiriilahi diyorum çünkü gerçekten biz çok çalıştık, çok inandık, çok hak ettik.”

Mehmet Altıparmak, Erzurumspor ile çalışmaya başladığında takımda bir çok sıkıntı olduğunu ancak takımın moralini yüksek tutarak ve oyun sistemini değiştirerek başarıyı elde ettiklerini belirtti.

Erzurumpor’a geldiğinde 4 oyuncuyu kadroya kattığını ve 7 oyuncu ile yollarını ayırdıklarını belirten teknik direktör Mehmet Altıparmak; “Buraya geldikten sonra hedef olarak Süper Lig’e yükselmekten bahsedince ‘herhalde hoca hayal kuruyor, masal’ gibi şeyler dediklerini duyduk. ‘Bu takımla mı yapacaksınız?’ dediler, ‘Evet bu takımla yapacağız.’ dedim.” diye konuştu.

Mehmet Altıparmak, Erzurumpor’un Süper Lig’de kalıcı olması dileğinde bulundu.

“Kadere inanan insanlardanım”

Erzurumpor’un Spor Toto 2.Lig Play-off finalinde karşılaştığı Gümüşhanespor’un o dönem başında olan Mehmet Altıparmak, finalde kaybettiği Erzurumspor’a teknik direktör olarak takımın Süper Lig’e yükselmesinde büyük rol oynadı.

“Kadere inanan insanlardanım.” diyen Altıparmak, “Hayatta hiçbir şey tesadüf değil ve muhakkak bir sebebi var. Geçen yıl Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Gümüşhanespor final oynadı ve ben Gümüşhanespor takımının başındaydım. Finalde biz çok iyi oynamamıza rağmen Erzurum şampiyon olmuştu. Ben genelde finallerde şampiyon olmuştum, ilk defa final kaybetmiştim, o nedenle epey üzülmüştüm. Bu kez Erzurumspor’un başındaydım ve bu takımla play-off finalini kazandık, Süper Lig’e yükseldik.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız.
Adınız