Erzurumspor Taraftarı Hakkını Arıyor

Kirli Ellerinizi Erzurum'dan Çekin!
Kirli Ellerinizi Erzurum'dan Çekin!

Spor Toto Süper Lige 2018/2019 sezonunda katılan Doğu Anadolu Bölgesi temsilcisi Erzurumspor’un şanlı taraftarı Erzurum’da yürüyüş gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta evinde Çaykur Rizespor’u konuk eden ve maçın hakemi Özgür Yankaya’nın taraflı kararları nedeniyle maçı kaybeden Erzurumspor’da bıçak kemiğe dayandı. Süper Lige katıldığı 2018/2019 sezonunda ilk maçtan beri sürekli hakem hataları nedeniyle mağdur edilen Dadaşlar ARTIK YETER dedi.

Erzurum cumhuriyet caddesinde ve lala paşa cami bahçesinde toplanan Erzurumspor’un şanlı taraftar gurupları hep birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’na karşı tepki yürüyüşü gerçekleştirdi. Taraftar guruplarının hep birlikte hareket ettiği ve olaysız tamamlanan yürüyüş sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu Erzurum Bölge Müdürlüğü önüne siyah çelenk bırakıldı. 

Kirli Ellerinizi Erzurum'dan Çekin!
Kirli Ellerinizi Erzurum’dan Çekin!

Siyasi Parti Temsilcilerine İzin Verilmedi

Yürüyüş sırasında taraftarları ziyaret ederek desteklerini bildiren siyasi parti temsilcileri, taraftarlar ile birlikte yürümek istedilerse de taraftarlar ziyaretleri için teşekkür ederek yürüyüşe katılmamalarını belirttiler. Erzurumspor taraftar gurupları adına yapılan açıklamada, yürüyüşün Erzurumspor’un hak arayışı için yapıldığı, hiçbir siyasi obje ile birlikte anılmasının istenilmediği söylenerek, yürüyüşün provoke edilmesi engellendi. 

Yürüyüş sırasında TFF, MHK ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören aleyhine sloganlar atıldı. 

Dadaşlar kendilerine yakışır bir şekilde haklı protestolarını yaptıktan sonra, hiçbir olay çıkarmadan, hiçbir kamu malına zarar vermeden ve hiç kimsenin namus ve şerefine küfür veya hakaret etmeden yürüyüşü sonlandırdılar. 

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız.
Adınız