“Hoş Gidişler Ola!”

Ne ettin Şifo!

9 haftada; 2 galibiyet, 3 beraberlik, 4 mağlubiyet…

9 Puanla 17. Sıradayız…

“Her gecenin bir sabahı vardır, her karanlığın bir aydınlığı vardır” ama Erzurum’da olmadı. Futbol hayatında başarılar dileriz. Biz Erzurumlular seni çok sevdik ama bazen olmuyor…Allah yolunu açık etsin.

Şimdi gelecek olan hocayı konuşma zamanı…

Nasıl bir hoca istersiniz?

José Mourinho?

Carlo Ancelotti?

Futbol bir sistem oyunudur ve elinizdeki futbolcuların bu siteme adapte edilmesi gerekir. Futbolcuya göre sistem oluşturulmaz. Fakat futbolda asıl olan bu sistemle birlikte futbolcuların kazanma hırslarını sahaya yansıtabilmeleridir. Çoğu zaman maçlarını oynadığın oyun sistemiyle kazanırsın, bazen de “Taktik maktik yok, bam bam bam” anlayışıyla oyun kazanabilirsin.

Günümüz futbolunun taktiksel ve teknik gerçekleri, şu ana Süper Lig’de oynanan maçlara bakıldığında Erzurumspor’a gönül vermiş futbolseverler için çok büyük bir ders oldu. Erzurum halkının ve Erzurum dışında yaşayan gurbetçilerin Süper Lig coşkusu dokuz haftada büyük bir hüsrana dönüştü!..

BB Erzurumspor bir şehir takımıdır ve her takım taraftarı gibi Dadaşlar da takımından galibiyetler bekledi. BB Erzurumspor bazen kötü oyunuyla bazende hakemlerin Erzurumsor aleyhine verdiği yanlı kararlarla puanlar kaybetti. İyi oynadıkları maçlarda yenilmelerine rağmen (Trabzonspor maçı) taraftar tepki koymadı ve takımına sahip çıktı. Erzurumspor’un koca yürekli taraftarları hatalı hakem kararlarını Allah’a havale etmiştir. “Boş verin, bu ligden alacağımız olsun, vereceğimiz olmasın” dediklerine defalarca kez şahit olmuşumdur.

Takımdaki gruplaşmadan tutun da, gölge oyunlarına kadar yapılan her bir eylemin takımı nasıl etkilediğini görmüş olduk. Teknik direktör olarak kimin geleceğini bilmiyorum ama gelecek hocanın takım içi analizlerinin çok iyi olmasını bekliyorum. Çünkü bu saatten sonra bizi sadece o kurtarır yoksa sezon sonunda sonumuz hüsran…

Sistemin olmadığı her takım belli bir zaman sonra başarısızlığa mahkûmdur. Sistemsizliğimizin bedelini Milli Takımımız dâhil takımlarımızın oynadığı her Avrupa maçında görüyoruz. Bunun da en büyük nedeni; takımlarımızın yana ve geriye paslarla elde ettikleri topa sahip olma yüzdelerin fazla olması gibi basit istatistiklerin maç sonuçlarına olumlu yansıyacağını düşünmesinden kaynaklanıyor. Allah aşkına yeter, bu düşüncenizden hemen uzaklaşın!

Son olarak BB Erzurumspor yönetiminin aldığı bu kararın yerinde buluyorum. Yönetim temiz bir sayfa açmak istemiştir. Umarım her şey BB Erzurumspor’un istediği gibi olur.

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız.
Adınız