Ne Oldu Bu Ruha?..

Erzurumspor Taraftarları Şampiyonluk Kutlaması
Erzurumspor Taraftarları Şampiyonluk Kutlaması

Evet, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, bir türlü istenilen sonuçları alamıyor ve düşme hattından bir türlü kurtulamıyor.

2010 yılında kurulan ve amatör düşünceden profesyonelliğe geçiş yaparak son 3 yılda 3 şampiyonluk kazanan bu takıma Süper Lige çıktıktan sonra ne oldu? Bu sorunun herkese göre farklı cevapları vardır ama bence en önemlileri şunlardır;

  • Süper Lige çıkan her takımda olduğu gibi B.B. Erzurumspor’da futbolcu seçiminde aceleci davranıldı. Yeni yapılan transferler başta şehir olmak üzere takıma uyum sağlanamadı.
  • Teknik ekibin değişmesi ve teknik-taktik antrenmanların değişikliği. (Bu arada B.B. Erzurumspor’un hala bir sisteminin olduğuna inanmıyorum.)
  • Kulüp başkanının değişmesi ve bu sürecin takıma yansımaları.
  • Ara transfer döneminde transfer edilen sporcuların uyum süreci.

Peki Süper Ligde alınan kötü sonuçların hepsini bu nedenlere bağlamalı mıyız? Tabiki de hayır. B.B. Erzurumspor iklimsel sebepler gösterilerek ligde kalmasının sorunlar oluşturacağı düşünülen bir takım statüsündedir. Bunun sonucu olarak müsabakalarda hakem hataları yüzünden en az 9 puanı kaybetmiştir. Var sistemine rağmen hakemler, maç sonucunu etkileyen kararlarını rakip takımlar lehine kullanmıştır!

Erzurumspor, Muhteşem Taraftarı İle Var

Tüm alınan bu kötü sonuçlara rağmen B.B. Erzurumspor’u yalnız bırakmayan büyük Erzurumspor taraftarına ve Erzurum halkına teşekkür ediyorum. B.B. Erzurumspor takım antrenmanlarında şehrin takımını asla yalnız bırakmadılar. Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere şehrin önde gelenleri tatlılar alıp takımlarını antrenmanlarda yalnız bırakmadılar.

Yediden yetmişe hepsinin tek bir isteği var, o da; ‘bizler inandık bu ligde kalacağımıza ve sizde inanın!’

Şimdi önümüzdeki maçlara bakacak olursak:

Erzurumspor Fikstürü
Erzurumspor Fikstürü

B.B Erzurumspor’un 21 puanı var ve kalan bu maçlardan en az 18 puan almalıdır. Tabi ligde kalmak istiyorsa!

B.B. Erzurumspor’u ligde kalmasını istemeyen birilerine ya da hakemlere rağmen bunu yapmalıdır. Üzerlerindeki bu ölü toprağı atıp olması gerektiği ruha kavuşmalı ve ona göre oynamalıdır. Bunu başaracaklarına B.B. Erzurumspor sevdalılarının inandığından daha fazla inanmalılar.

Yusuf Dumlu

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız.
Adınız