Yusuf Dumlu Yazdı: Biz Geldik!

Çeşitli şaibeli kararlar ile 2018-2019 Süper Ligden düşen/düşürülen B.B. Erzurumspor, bu ligde asıl amacının kalıcı olmak olduğunu bizlere 1. Ligdeki performansında göstermişti. Şifo Mehmet ile yeniden anlaşılmış ve ligin son haftalarında güzel sonuçlar alarak gerek Erzurum halkının gerekse sporseverlerin takdirini kazanmıştı.

…ve Erzurum Büyükşehir Belediye Erzurumspor yeniden Süper Lig’e çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu 2019-2020 sezonunda Süper Lig’in yanı sıra TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de 2019-2020 sezonunda düşme olmayacak açıklaması sonrası transfer gündeminin çok sıkıntılı geçeceğini bekliyorduk. Çünkü her takım öncelikle hem kendi kemikleşmiş kadrolarına sahip çıkmak isteyecek hem de gerekli olan bölgelere gerekli takviyeler yapacaktı. B.B. Erzurumspor’un işi ise gerçekten zordu! Çünkü hem süper ligde kalıcı olduğunu ispatlayacak bir ekip kurmalı hem de Covid-19’ a yakalanan ve sonradan iyileşen sporcuların lige adaptasyonlarını sağlayacaktı. Kısacası Şifo’nun işi bir hayli zordu!

Ligin uzun sürecek olması yapılacak transferlerin önemini bizlere hatırlatıyordu. Teknik Direktör Mehmet Özdilek’in raporları doğrultusunda, B.B. Erzurumspor Başkanı Sayın Hüseyin Üneş transferleri gerçekleştirdi. Transferler ihtiyaç duyulan bölgelere yapıldı ve sırada yeni transferlerin takıma uyumu vardı. Takım bir türlü tam kadro çalışamaz olsa da var olan kadro için teknik ekip çok çapa sarf etti, günlerce çift antrenmanlar yapıldı.

Günler geçti ve sıra görücüye çıkmaya geldi;

2020-2021 Süper Lig’in ilk haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor, deplasmanda MKE Ankaragücü ile karşılaşıyordu. Her iki takımda ilk haftaya galibiyetle başlamak istiyordu. Maçta yeni transferler göz dolduruyor ve kontrollü oyunlarıyla sporseverlerden takdir alıyorlardı. Yeni transferlerden kaleci Fabien Farnolle ve Mayega ile kemik kadrodan Hasan ve oyuna sonradan giren Oltan ile Ba günün öne çıkanları oldular. Sonuç olarak; B.B. Erzurumspor deplasmanda MKE Ankaragücü’nü 2-1 mağlup etti. Erzumuspor’a galibiyeti getiren goller 74 ve 78. dakikalarda Oltan Karakullukçu’dan gelirken Ankaragücü’nün tek sayısını 61. dakikada Jonathan Bolingi kaydetti.

Lig yeni başladığından dolayı transferler hakkında yorum yapmak için çok erken olacak ancak ileride elbet yapılacaktır. Mehmet Özdilek’in: ‘Yarım kalan hikâyeyi tamamladım, yeni bir hikâye yazmalıyız’ sözü biz sporseverleri heyecanlandırmıştır. Hikâyenin başkahramanları siz olduktan sonra VAR’sın çakallar da olsun!

Yusuf DUMLU

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız.
Adınız